Hnojivá

Hnojivá

Špeciálne hnojivá pre brugmansie - základ úspechu v pestovaní !

 

V ponuke máme 3 druhy špeciálnych hnojív pre brugmansie :

 

1.BRUGMANSIA SPECIAL – zásobné hnojivo – novinka !

Mimoriadne a vysoko-účinné hnojivo s postupným uvoľňovaním živín vyrobené z pávieho a ovčieho trusu. Táto dokonalá kombinácia zaistí skvelý štart vašich čerstvo vysadených rastlín a o 50% zlepšuje aj využitie živín v hnojivách BRUGMANSIA START a BRUGMANSIA KVET – táto dokonalá troj-kombinácia hnojív je to pravé orechové pre Vaše brugmansie. Výsledky sú viac ako vynikajúce ! Hnojivo je mimoriadne vhodné pre previsnuté muškáty, ak chcete mať bohaté previsy ako pestovatelia muškátov v rakúskych dedinách … je to ich tajomstvo úspechu !

2. BRUGMANSIA START – dokonalý štart pre Vaše rastliny a predpríprava pre bohaté kvitnutie!

Je to veľmi dôležité hnojivo ! Zabezpečuje nárast zdravej zelenej hmoty u brugmansií a obsahuje ideálny pomer dusíka a iných dôležitých stopových prvkov, ktoré sú pre rastliny veľmi ľahko prijateľné. Niektorí ľudia sa snažia ihneď od začiatku sezóny prihnojovať hnojivom na kvitnutie v domnení , že kvetov bude ešte viac …  je to obrovský omyl ! Iba dobre narastené rastliny s bohatou zelenou hmotou sú schopné  zakvitnúť veľkým množstvom kvetov, preto je hnojivo BRUGMANSIA START skvelou predprípravou pre bohaté kvitnutie a rastlina je silná a hlavne schopná uniesť množstvo kvetov!

 

3. BRUGMANSIA KVET – skvelé hnojivo pre zakladanie veľkého množstva kvetov !

Ideálny pomer živín v tomto hnojive Vám zaručí extrémne bohaté kvitnutie Vašich brugmansií. Hnojivo BRUGMANSIA KVET ovplyvňuje trvanlivosť kvetov a taktiež aj ich sýtejšie vyfarbenie.

 

 

Každé z našich hnojív je dostupné v 1 kg balení, alebo v 2,5 kg balení. Na požiadanie aj 5 kg balenie.

S našimi skvelými hnojivami zvládnete pestovanie brugmansií s ľahkosťou! Na trhu je množstvo hnojív, ale žiaľ ani jedno stopercentne nespĺňa požiadavky brugmansií. Väčšina iných hnojív bežne dostupných na trhu obsahuje príliš veľa fosforu ( P ), čo má za následok, že nadbytok fosforu v pôde zadržiava vstrebávanie iných dôležitých živín, ktoré brugmansie nevyhnutne potrebujú a práve fosfor ich blokuje a rastliny ich nemôžu prijímať. Po dlhoročných skúsenostiach a starostlivom pozorovaní sa mi podarilo namiešať hnojivá, ktoré v maximálnej miere spĺňajú náročné požiadavky brugmansií. Tieto hnojivá používam už roky a dávajú mojim brugmansiám všetky potrebné živiny pre maximálny rast a bohaté kvitnutie. Myslím si, že pri pohľade na obrázky z mojej záhrady nie sú potrebné ďalšie slová… Denne dostávam veľa správ s otázkou aké hnojivo používam. Odpoveďou je: BRUGMANSIA SPECIAL, BRUGMANSIA START a BRUGMANSIA KVET. Tieto hnojivá sú dostupné iba u nás! V prípade záujmu ma kontaktujte.

 

Anjelské trúby sú veľmi náročné na živiny a aj potrebujú veľa živín. Rovnako dôležité ako množstvo hnojiva je aj voľba hnojiva. Moje špeciálne hnojivá sú tou najsprávnejšou voľbou pre anjelské trúby a osvedčilo sa ich pravidelné používanie a to pri každej zálievke.

Voľba hnojivá závisí na ročnom období . Základom je do substrátu pridať mimoriadne účinné zásobné hnojivo BRUGMANSIA SPECIAL, ktoré sa postará o lepšie využitie živín čerpaných rastlinami. Preto doporučujem po dobu prvých 6 – 7 týždňov kultivácie na jar používanie  hnojiva BRUGMANSIA START a po zvyšok sezóny hnojivo  BRUGMANSIA KVET. Množstvo hnojiva závisí od veľkosti rastliny a na ročnom období. Rastliny prihnojujeme  pri každej zálievke. Hnojivá je dobré sem-tam aj vystriedať od začiatku júla a to tak, že striedame obe hnojivá … jeden deň štartovacie hnojivo a na druhý deň hnojivo na kvitnutie …. Moje  hnojivá obsahujú všetko potrebné pre anjelské trúby a jedine oni dokážu plne uspokojiť ich veľmi náročné požiadavky na živiny. Myslím si, že obrázky z mojej záhrady sú toho dôkazom …

🍀 🔥Extra – špeciálne hnojivá pre brugmansie môžete zakúpiť exkluzívne iba u mňa 🍀🔥

 

PREDOBJEDNÁVKY HNOJÍV PRE SEZÓNU 2023 :

Už v tomto čase je potrebné predobjednať si moje špeciálne hnojivá pre brugmansie. Prosím objednávajte tak, aby Vám hnojivá vystačili na celú pestovateľskú sezónu. Zvážte, koľko rastlín doma máte a podľa toho si hnojivá objednávajte. V priebehu leta už hnojivá nebudú dostupné. Keďže zložky do mojich hnojív objednávam zo zahraničia, musím predbežne vedieť o aké množstvo hnojív bude záujem. V prípade, že potrebujete poradiť a neviete, koľko hnojiva spotrebujete, kontaktujte ma telefonicky na 0918 421 444, alebo zo zahraničia na 00421 918 421 444. Novinkou v tomto roku je zásobné hnojivo vyrábané z pávieho a ovčieho trusu, ktoré som testoval počas minulej sezóny a pestovateľské výsledky boli vynikajúce ! Jedná sa o hnojivo BRUGMANSIA SPECIAL .

V prípade záujmu ma kontaktujte